Hlavní obsah

Proti Pegidě demonstrovalo v Mnichově deset tisíc lidí

V německém Mnichově se v pondělí večer sešlo 10 000 lidí na demonstraci proti hnutí Pegida, které se vymezuje proti islámu. Naopak na demonstraci protiislámského hnutí přišlo asi 800 lidí. Očekávala se přitom mnohem vyšší účast. Na podobné protiislámské akci se nedávno v Drážďanech sešlo 25 000 lidí.

Proti Pegidě demonstrovalo v Mnichově deset tisíc lidí

Hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) vyzvalo demonstranty, aby místo na tradiční pondělní shromáždění do Drážďan zamířili právě do Bavorska.

Akce v Drážďanech, která se pravidelně každé pondělí koná už několik měsíců, byla v pondělí zrušena z bezpečnostních důvodů. Islamisté vyhrožovali atentátem organizátorovi Lutzi Bachmannovi. Hnutí už ale oznámilo, že na příští týden akci v Drážďanech opět plánuje.

Na protest proti islámu přišlo asi 800 lidí.

Foto: Michael Dalder, Reuters

Demonstrace se v pondělí konají na řadě míst v Německu. Například v Osnabrücku proti Pegidě podle německých médií demonstrovalo několik tisíc lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků