Hlavní obsah
Prince Harry a jeho choť Meghan Foto: ČTK

Princ Harry a Meghan vrátili desítky milionů za renovaci sídla

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan vrátili do rozpočtu královské rodiny 2,4 milionu liber (přes 70 milionů korun), které utratili za renovaci svého sídla Frogmore Cottage poblíž hradu Windsor. Informovala o tom v pondělí jejich mluvčí.

Prince Harry a jeho choť Meghan Foto: ČTK
Princ Harry a Meghan vrátili desítky milionů za renovaci sídla

Peníze investované z veřejných prostředků se rozhodli splatit už letos v lednu, kdy oznámili svůj oficiální odchod z královských rolí.

Oznámení o splátce za opravu domu v hrabství Berkshire, který je i nadále jejich britským sídlem, přišlo krátce poté, co vévoda a vévodkyně ze Sussexu informovali o uzavření několikaleté smlouvy se streamovací platformou Netflix, pro niž mají vytvářet pořady.

Sídlo Frogmore Cottage poblíž hradu Windsor.

Foto: ČTK

Pětatřicetiletý Harry je mladším synem následníka trůnu prince Charlese a jeho "rozchod" s královskou rodinou vyvolal v Británii obrovský rozruch. Krátce po narození syna Archieho se Harry rozhodl rezignovat na titul královská výsost a plnění oficiálních povinností a kvůli většímu soukromí se společně s manželkou přestěhoval za oceán. Manželský pár tehdy uvedl, že hodlá usilovat o finanční nezávislost, a proto hodlá daňovým poplatníkům vrátit i prostředky zaplacené za renovaci britského domu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků