Hlavní obsah
Policista v centru Štrasburku Foto: Christian Hartmann, Reuters

Přímo na místě střelby ve Štrasburku byl jeden Čech

Přímo v místě, kde v úterý večer střelec zabil ve Štrasburku tři lidi, byl i jeden český občan. Nebyl zraněn ani neutrpěl žádnou jinou újmu, informoval Robert Řehák z tiskového odboru českého ministerstva zahraničí. Ve městě je mnoho Čechů, místní vánoční trhy jsou oblíbené, navíc právě probíhá zasedání europarlamentu.

Policista v centru Štrasburku Foto: Christian Hartmann, Reuters
Přímo na místě střelby ve Štrasburku byl jeden Čech

"Na místě incidentu se nacházel jeden český občan, který byl v bezprostřední blízkosti místa, kde se střílelo," uvedl Řehák.

České zastupitelské úřady ve Francii současnou bezpečnostní situaci v zemi monitorují. "Vyzýváme občany v místě k pečlivému sledování situace a dodržování pokynů policie a místních úřadů," zdůraznil Řehák.

Čeští diplomaté nemají dosud žádné informace, že by některý z dalších českých občanů byl v souvislosti s útokem zraněn či v ohrožení.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

Střelba v centru Štrasburku

Video: Reuters

Češi se mohou obrátit na nouzovou linku

Lidé, kteří například mají příbuzné ve Štrasburku a nepodařilo se jim navázat s nimi kontakt, se mohou obracet na české velvyslanectví v Paříži, nebo v případě obavy z ohrožení života či zdraví na nouzovou linku +33607764394.

Podoba Chekatta Cherifa se objevila na sociálních sítích

Útočník, devětadvacetiletý Chekatt Cherif, je podle francouzských úřadů stále na útěku. Ve Francii byl zvýšen stupeň ohrožení teroristickým útokem na nejvyšší a do Štrasburku byly vyslány dodatečné bezpečnostní síly. [celá zpráva]

Po útoku došlo k přestřelce s policisty a podle informací stanice BBC byl při ní pachatel masakru u vánočního trhu zraněn. „Dvakrát se dostal do konfliktu s našimi bezpečnostními složkami,“ oznámil francouzský ministr vnitra Christophe Castaner.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Německá policie kontroluje na hranicích vozidla přijíždějící ze Štrasburku

Video: AP

Poslanci Evropského parlamentu včetně českých zástupců, kteří se tento týden ve Štrasburku účastní plenárního zasedání europarlamentu, mohli budovu instituce ve Štrasburku opustit až po půlnoci.

Útok, který vyšetřují experti na terorismus, se odehrál v úterý kolem 20:00 SEČ v blízkosti vánočního trhu. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků