Hlavní obsah
 

Primátorův vrah pronesl nůž bezpečnostní kontrolou

Polská policie v pondělí zatkla a prokuratura obvinila z falešného svědectví Dariusze S., šéfa soukromé ochranky dohlížející na bezpečnost charitativní akce, během níž předminulou neděli Stefan W. smrtelně zranil gdaňského primátora Pawla Adamowicze.

 
Primátorův vrah pronesl nůž bezpečnostní kontrolou

Dariusz S. policii tvrdil, že ozbrojený vrah se do VIP prostor a na jeviště během vrcholu akce dostal bez kontroly, protože se prokázal propustkou pro média. Vyšetřování však prokázalo, že to není pravda.

BEZ KOMENTÁŘE: Se zavražděným starostou Gdaňsku se rozloučily tisíce Poláků

Foto: Reuters

„Z televizního záznamu i z výpovědí svědků vyplynulo, že Stefan W. neměl žádnou falešnou ani originální propustku pro novináře, zato měl u sebe přes 15 centimetrů dlouhý vojenský nůž. Šéf bezpečnostní služby chtěl svou lživou výpovědí zakrýt hrubé nedostatky, jichž se padesátičlenná ochranka dopustila při kontrole této akce s tragickým koncem,“ sdělila v pondělí Grazyna Wawrinuková z městské prokuratury v Gdaňsku s tím, že šéf ochranky přemlouval k falešným výpovědím i své podřízené.

Útočník zcela vlevo s nožem v ruce se dostal na pódium.

Foto: Anna Rezulak, ČTK/AP

Nejen útočníkova matka upozorňovala policii, že Stefan W. se chová agresivně a chystá se spáchat něco mimořádně nebezpečného. [celá zpráva]

Tobiasz L. podle deníku SuperExpress po propuštění Stefana W. z vězení na svobodu třikrát podal na policii oznámení, že mu hrozil smrtí, vymlátil mu okna v bytě apod. „Vymyslel si, že mohu za jeho pět a půl roku za mřížemi,“ informoval policii Tobiasz L., před uvězněním Stefana W., jeho dlouholetý známý.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků