Hlavní obsah
Řidička chce do Německa na nákup. Policisté ji musí pustit, ale nelíbí se jim to. Foto: Michael Polák, Právo

Při vstupu do Německa bude nutné prokázat bezinfekčnost

Německo bude od neděle pro vstup na své území vyžadovat prokázání bezinfekčnosti potvrzením o negativním testu na koronavirus, potvrzením uzdravení z nemoci covid-19 nebo certifikátem o prodělaném očkování. V pátek o tom informovala Česká televize.

Řidička chce do Německa na nákup. Policisté ji musí pustit, ale nelíbí se jim to. Foto: Michael Polák, Právo
Při vstupu do Německa bude nutné prokázat bezinfekčnost

Agentura DPA připomíná, že původně se povinnost testů i pro cesty pozemní dopravou do Německa zamýšlela od 11. září.

„Pravidlo je relativně jednoduché: každý, kdo dorazí, ať autem, vlakem, či letadlem, bude potřebovat test,“ vysvětloval tento týden bavorský premiér Markus Söder.

Nyní platí tato povinnost jen pro lidi, kteří do Německa přiletí letadlem.

Výjimku z povinnosti předkládat doklady o bezinfekčnosti budou mít podle agentury DPA lidé dojíždějící přes hranice za prací a také ti, kteří v Německu chtějí strávit méně než 24 hodin. Prokázat se jedním ze třech uvedených dokladů budou muset pouze v případě, že do Německa vstoupí z oblasti s vysokým rizikem nákazy nebo výskytem mutací. Česko nyní do žádné z těchto kategorií nespadá.

Kontroly při vstupu do Německa jsou nyní namátkové ve vnitrozemí a takové i zůstanou.

3,8 milionu nakažených

V Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, se od začátku pandemie koronaviru nakazilo necelých 3,8 milionu lidí a přes 91 tisíc jich zemřelo. Ve více než 10milionovém Česku se od začátku pandemie nakazilo přes 1,6 milionu lidí a nemoci covid-19 jich podlehlo víc než 30 tisíc.

Takzvaná sedmidenní incidence, která udává, kolik lidí se za tuto dobu v průměru nakazilo na 100 tisíc obyvatel, od 6. července v Německu stoupla ze 4,9 na středečních 15,0. O den dříve byl tento ukazatel na hodnotě 14,5.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků