Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Michaela Rehle, Reuters

Při úniku chlóru bylo v Rakousku zraněno na 40 lidí

Při úniku chlóru v továrně na výrobu škrobu v rakouské obci Aschach an der Donau bylo ve středu kolem poledne zraněno na 40 lidí. Zhruba 100 pracovníků bylo evakuováno. Chlór se uvolnil poté, co z nádrže unikla kyselina chlorovodíková, uvedla firma Agrana, která továrnu vlastní.

Ilustrační foto Foto: Michaela Rehle, Reuters
Při úniku chlóru bylo v Rakousku zraněno na 40 lidí

Do nemocnic v Linci a Welsu bylo podle stanice ORF převezeno 37 lidí, zatím není jasné, kolik osob bylo zraněno vážně. Většina zraněných měla dýchací problémy.

Nasazeno bylo patnáct sanitek a na místě zasahovalo deset lékařů. „Většina ze 40 zraněných je na cestě do nemocnic. Zasahuje sedm praktických lékařů a tři lékaři záchranky a vrtulník. Pokračuje evakuace celého závodu,“ řekla mluvčí Červeného kříže Birgit Gitterlová.

Původní zprávy o výbuchu popřel mluvčí společnosti Argana Markus Simak s tím, že šlo o únik chlóru. Firma Agrana působí po celém světě a má 8600 zaměstnanců. Na škrob zpracovává kukuřici, brambory a obilniny. Pět z jejích 55 závodů je v Evropě, z toho tři v Rakousku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků