Hlavní obsah
 

Při požáru ve sklenících u Moskvy uhořelo osm lidí

Nejméně osm lidí uhořelo v úterý ve sklenících na farmě v obci Něstěrovo u Moskvy. Požár vypukl kolem páté hodiny ranní místního času (03.00 SEČ) a plameny se velmi rychle rozšířily, napsala agentura DPA.

 
Při požáru ve sklenících u Moskvy uhořelo osm lidí

Požár se postupně rozšířil se na plochu 240 čtverečních metrů.

Lidé, kteří na místě žili, pocházeli z bývalých středoasijských postsovětských republik. Podle záchranářů to byli většinou lidé z Tádžikistánu. Plameny všechny zastihly ve spánku, proto si oheň vyžádal tak vysoký počet obětí.

Jak požár vznikl, není zatím jasné. Příčinou mohl být zkrat při použití ohřívačů, s jejichž pomocí se migranti snažili udržet v teple.

V posledních několika dnech došlo v Rusku k několika ničivým požárům, při nichž zahynulo velké množství lidí. V Jaroslavli zahynuly v noci na úterý tři děti, rodiče skončili s těžkými popáleninami v nemocnici. Tři dospělí pak zemřeli v úterý při požáru v blízkosti Nižného Novgorodu.

Počet požárů v Rusku tradičně stoupá během novoročních svátků, které připadají na první lednový týden. Oslavy totiž často provází používání zábavní pyrotechniky a zvýšená spotřeba alkoholu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků