Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Při požáru dřevěnky u Petrohradu uhořelo šest dětí i rodiče

Osmičlenná rodina přišla o život při požáru dřevěného domu ve městě Vyborg, asi 130 kilometrů od Petrohradu. Mezi oběťmi je šest dívek ve věku od 1,5 měsíce do osmi let a jejich rodiče, napsala agentura DPA. Příčiny tragédie se vyšetřují.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Při požáru dřevěnky u Petrohradu uhořelo šest dětí i rodiče

Rodina žila v dřevěném domě, který byl přes 80 let starý. Vyšetřovatelé hasičů by měli zjistit, zda požár nezpůsobila technická příčina. Staré dřevěné domy jsou v Rusku velmi rozšířené, ale většina z nich je zchátralá a v zoufalém technickém stavu. Požáry, které v nich vzniknou, nejsou neobvyklé. Když začnou hořet, plameny se šíří extrémně rychle a obyvatelé domů nemají šanci uniknout.

Z dřevěnky ve městě Vyborg se zachránil pouze bratr uhořelé ženy, který zalarmoval hasiče. Při jejich příjezdu byl dům v plamenech a zbytek rodiny zahynul.

Státní zastupitelství vyšetřuje nejen požár, ale také pracovníky sociálního úřadu, zda nepochybili, když sociálně slabou rodinu nastěhovali do chátrajícího domu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků