Hlavní obsah
Foto: Novinky

Při letecké show v Itálii se zřítilo letadlo, podobných nehod přibývá

Nehodou letadla Mudry CAP 10 skončily oslavily stoletého výročí letiště Montichiari v severní Itálii. Šestadvacetiletý pilot na místě zahynul, o 29 let starší instruktor je v nemocnici s vážnými zraněními.

Foto: Novinky
Při letecké show v Itálii se zřítilo letadlo, podobných nehod přibývá

Za poslední měsíc to byla v Evropě nejméně čtvrtá nehoda při letecké show. V Rusku se v polovině srpna u letiště Žukovo při přípravě akrobatického představení srazily stíhací letouny Su-27, které byly součástí elitní skupiny ruského vojenského letectva, pojmenované Ruští rekové. Piloti se stačili katapultovat, jeden stroj však spadl na dům, kde zabil jednu ženu.

O týden později zemřela americká pilotka při show v centrální Anglii. Čtyřicetiletá Kaliforňanka Vicki Cruseová byla vůbec první ženou, která ve své třídě závodila při národních leteckých závodech v Renu.

V poslední srpnový den zase agentury informovaly o nehodě v polské Radomi. Znovu havarovala stíhačka Su-27, byla z Běloruska. Pilot při pádu zemřel.

Z USA byla naposledy havárie při letecké show hlášena v pátek. Pilot Michael Hoyle při přípravě na ni tvrdě dopadl při přestání. Nic se mu nestalo, jeho vystoupení, plánované na víkend, bylo nicméně zrušeno.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků