Hlavní obsah
Dům, v němž bydlela Mireille Knollová i její vrah Foto: Profimedia.cz

Přežila holokaust, teď ji zabili. Francii šokovala rasově motivovaná vražda 85leté židovky

Francouzská židovka Mireille Knollová přežila holokaust, o život přesto nakonec přišla v souvislosti s antisemitismem, píše francouzský deník Le Parisien. Zemřela po útoku nožem. Její ohořelou mrtvolu našli v pátek hasiči poté, co v jejím bytě hořelo. Na plameny je upozornila další z nájemnic pařížského sociálního domu.

Dům, v němž bydlela Mireille Knollová i její vrah Foto: Profimedia.cz
Přežila holokaust, teď ji zabili. Francii šokovala rasově motivovaná vražda 85leté židovky

Policii se už podařilo zadržet dva podezřelé. Důvodem vraždy se podle informací syna zavražděné stala nenávist vůči židům. Prokuratura jeho slova potvrdila, pachatele viní z vraždy motivované příslušností k rase a náboženství.

Server Kronen Zeitung napsal, že Mireille svého vraha znala. Rodiny se dokonce přátelily a muže, který ji měl zavraždit, znala od jeho dětství. Když pětatřicetiletý Franko začal starou dámu terorizovat a vyhrožovat jí smrtí a že ji „spálí“, Mireille Knollová vše oznámila policii. Zřejmě si tak podepsala rozsudek smrti, napsal server.

Francouzská židovská společnost je šokovaná. Pařížský rabín Haim Korsia na Twitteru píše o „hrůze zločinu“ a „násilí trýznitelů“.

Ministr vnitra Gérard Collomb slibuje, že „uděláme vše, aby se tento barbarský zločin vyšetřil a pachatelé byli potrestáni“.

Současná vražda se stala zhruba rok po vraždě šestašedesátileté pařížské lékařky, ortodoxní židovky Sarah Halimiové. Tu z okna jejího bytu vyhodil loni v dubnu její muslimský soused, sedmadvacetiletý muslim Kobili Traoré. Při činu podle svědků křičel „Alláhu akbar!“ (Alláh je veliký) a po činu měl křičet:„Zabil jsem satana!“.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků