Hlavní obsah
Policie Severní Irsko. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Před soudem v Severním Irsku vybuchlo auto

V severoirském městě Londonderry před budovou soudu explodovalo v sobotu večer auto. Při incidentu nebyl nikdo zraněn. Policie se domnívá, že mohlo jít o nastraženou bombu, napsala agentura Reuters.

Policie Severní Irsko. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Před soudem v Severním Irsku vybuchlo auto

„Tento nesmyslný teroristický čin je nutno co nejdůrazněji odsoudit. Jsme vděčni našim bezpečnostním složkám za jejich rychlý zákrok, kterým pomohly zajistit, že nejsou oběti na životech a zranění,“ uvedla v prohlášení na Twitteru předsedkyně severoirské Demokratické unionistické strany (DUP) Arlene Fosterová.

Její kolega Gary Middleton doplnil, že podle policie nebyl nikdo zraněn. Politik také oznámil, že šlo o kradený vůz. Odkud tuto informaci má, ale nesdělil.

Tři desetiletí sektářského násilí v Severním Irsku mezi protestantskými unionisty a katolickými republikány, které si vyžádalo přes 3600 obětí, ukončila v roce 1998 mírová dohoda mezi oběma znesvářenými stranami. Násilné střety mezi menšími skupinami sice byly od té doby zaznamenány, byť zřídka. Bombové útoky jsou nicméně v oblasti velmi neobvyklé, píše Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků