Hlavní obsah
Situace v chatové oblasti u Košic Foto: Policie SR

Povodně na Slovensku si vyžádaly život mladého muže

V obci Jezersko v okresu Kežmarok na východě Slovenska si povodně vyžádaly první oběť. Pátrání po 26letém muži skončilo neúspěšně, jeho tělo bez známek života našli ve středu horští záchranáři.

Situace v chatové oblasti u Košic Foto: Policie SR
Povodně na Slovensku si vyžádaly život mladého muže

Horští záchranáři pátrali po muži společně s policií. „Muž se v úterý večer nevrátil domů. Poslední kontakt s nezvěstným byl těsně před půlnocí. Je velmi pravděpodobné, že hledaného při návratu domů strhl rozbouřený potok,“ uvedl web topky.sk. Případ potvrdil také mluvčí policie Igor Pavlík.

Řeka Morava se vylila z břehů.

Foto: Policie SR

Po intenzivních deštích je povodněmi nejvíc postižený Košický kraj. Ve městě Krompachy se vylila řeka Hornád a hasiči museli evakuovat 1000 osob. V chatové oblasti u Košic museli hasiči evakuovat 18 dospělých a čtyři děti.

Povodňová aktivita byla vyhlášena v okresech Spišská Nová Ves, Gelnica, Poprad, Revúca, Prešov a Zvolen. Hasiči zaznamenali za šest hodin celkem 69 výjezdů.

Záplava ve městě Krompachy na východě Slovenska

Foto: Policie SR

V Žilinském kraji měli hasiči například 17 výjezdů. Odčerpávali především vodu ze sklepů a ze silnic odstraňovali spadlé stromy. V Banskobystrickém kraji zaznamenali 15 výjezdů, kde stavěli protipovodňové bariéry například v obci Zvolenská Slatina.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků