Hlavní obsah
Polský prezident Andrzej Duda Foto: Aleksandra Szmigiel, Reuters

Polský prezident má koronavirus, nakazil se zřejmě od ochranky

Polský prezident Andrzej Duda (48) se nakazil koronavirem, pravděpodobně od člena ochranky. Duda se prý cítí dobře, oznámil jeho mluvčí.

Polský prezident Andrzej Duda Foto: Aleksandra Szmigiel, Reuters
Polský prezident má koronavirus, nakazil se zřejmě od ochranky

„Polský prezident Andrzej Duda se nakazil koronavirem zřejmě od jednoho z členů své ochranky,“ oznámilo v sobotu Radio RMF. Zároveň uvedlo, že nejvyšší polský představitel měl v pátek mimořádně hustě obsazený pracovní den, na jehož závěru testy potvrdily, že je pozitivní na covid-19. Střetl se např. s desítkami pracovníků, kteří v prostorách Národního stadionu ve Varšavě připravují dočasnou nemocnici pro potřeby infikovaných koronavirem.

Duda se také setkal s Igou Swiatekovou, nedávnou vítězkou tenisového grandslamu Roland Garros a vyznamenal ji vysokým státním vyznamenáním. „Swiateková i další osoby, které tenistku doprovázely, budou muset kvůli přímému kontaktu s prezidentem nastoupit do 10denní karantény,“ oznámil náměstek polského ministra zdravotnictví Waldemar Kraska.

„V souladu s doporučeními podstoupil včera (v pátek) prezident Andrzej Duda test na přítomnost koronaviru. Výsledek se ukázal pozitivní. Prezident se cítí dobře. Jsme ve stálém kontaktu s příslušnými lékařskými službami,” napsal prezidentův mluvčí Blažej Spychalski na svém twitterovém účtu.

V Polsku rychle roste počet nakažených, za pátek země evidovala 13 632 nových případů.

Ode dneška v zemi platí přísnější pravidla, například jsou zavřené restaurace. Sejít se spolu může maximálně pět lidí. Děti mohu ven jen mezi 8:00 a 16:00 a pouze v doprovodu dospělého.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků