Hlavní obsah
Edyta Górniaková Foto: Profimedia.cz

Polská zpěvačka má covid za výmysl, lidé jí i přes stovky mrtvých denně věří

Jedna z nejznámějších polských zpěvaček Edyta Górniaková dlouhodobě tvrdí, že koronavirus je jen výmysl. Více než 23 000 aktuálně hospitalizovaných a 2117 pacientů ve vážném stavu připojených na respirátory označila „za pouhé statisty“, tedy za nastrčené lidi.

Edyta Górniaková Foto: Profimedia.cz
Polská zpěvačka má covid za výmysl, lidé jí i přes stovky mrtvých denně věří

Pandemii Górniaková označila za „jeden nehorázný výmysl“. Dodala, že sama se nikdy nenechá proti covidu-19 očkovat a raději zemře. Polská média k tomu trochu jedovatě podotýkají, že to postrádá logiku, když zpěvačka tvrdí, že koronavirus neexistuje.

Problém je, že značná část polské veřejnosti umělkyni věří, i když její vyjádření mnoho jiných osobností zkritizovalo.

Je mezi nimi i přednosta Infekční kliniky ve Vratislavi, přední odborník na infekční choroby Krzystof Simon, který nedávno přiznal, že kvůli nedostatku respirátorů už musel rozhodovat, kdo přežije a kdo ne. „Písně Edyty Górniakové jsou pěkné, což ale nelze říci o jejích vyjádřeních, že v polských nemocnicích leží statisté,“ uvedl Simon. Zároveň zpěvačku pozval na pohřby lidí, kteří zemřeli nakažení covidem-19, uvedl server wp-pl.

V Polsku se od začátku pandemie nakazilo celkem 772 832 lidí. Ve středu zemřel zatím rekordní počet, 603 infikovaných za den. Celkem je obětí už 11 451.

Górniaková, která má rozsah čtyři oktávy, se prosadila v 90. letech, excelovala v muzikálu Metro. Jako první Polka se v roce 1994 účastnila soutěže Eurovize, kde s hitem To nie ja skončila druhá. Následovaly další hity Jestem kobieta a Dotyk ze stejnojmenného debutového alba. Vydává nejen alba v polštině, ale i anglicky a slaví úspěchy po celé Evropě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků