Hlavní obsah
Policisté v pařížské čtvrti La Defense Foto: Charles Platiau, Reuters

Policisté v Paříži zastřelili muže, který je ohrožoval nožem

Pařížští policisté zastřelili v pátek muže, který je v obchodní čtvrti La Défense ohrožoval nožem, napsala agentura Reuters. Hlídka vyvázla bez zranění.

Policisté v pařížské čtvrti La Defense Foto: Charles Platiau, Reuters
Policisté v Paříži zastřelili muže, který je ohrožoval nožem

Na přítomnost muže vyzbrojeného nožem na náměstí v La Défense upozornila policii místní ostraha. Poté, co na místo dorazila tříčlenná policejní hlídka, aby zkontrolovala situaci, muž se k policistům podle svědků rozběhl, mával nožem a křičel: „Jdu vás zabít!“.

Policisté vystřelili sedmkrát. Dvě kulky zasáhly muže s nožem do hrudi a do stehna. Dotyčný u sebe neměl žádné doklady, napsala agentura Reuters. Úřady také doporučily lidem, aby se této oblasti vyhnuli.

Prefektura podle listu Le Parisien potvrdila, že policisté zneškodnili muže, který je ohrožoval nožem. Podle deníku šlo o nůž dlouhý zhruba 25 centimetrů. Nic ale podle úřadů zatím přímo nenasvědčuje, že by byla událost pokusem o teroristický útok.

Muž byl později identifikován jako dvaačtyřicetiletý Maročan, který už v červnu uprchl z psychiatrické léčebny. Ve Francii byl „načerno”, uvedl deník na svém webu.

Deník připomněl, že v La Défense byl v květnu 2013 napaden a pobodán nožem hlídkující voják, který byl vážně zraněn. Tento útok prokurátor popsal jako teroristický, útočníka ale později znalci ohodnotili jako nepříčetného.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků