Hlavní obsah
Likvidace provizorního tábořiště na severovýchodě Paříže Foto: Benoit Tessier, Reuters

Policie v Paříži vyklidila největší provizorní tábor migrantů

Provizorní tábor na severovýchodě Paříže u plavebního kanálu Saint-Denis policie ve středu vyklidila. Obývalo ho přes tisíc migrantů převážně z Eritreje, Súdánů a Somálska. Divoké tábořiště vzniklo během minulé zimy.

Likvidace provizorního tábořiště na severovýchodě Paříže Foto: Benoit Tessier, Reuters
Policie v Paříži vyklidila největší provizorní tábor migrantů

Tábor, nazývaný podle nedalekého obchodního centra Millénaire, se začal likvidovat krátce po šesté hodině ráno. Několikahodinová evakuace migrantů se obešla bez větších potíží. Před polednem na místě začaly úklidové práce.

Policisté z prostoru pod mostem městského okruhu přes kanál Saint-Denis odvedli 1016 osob. Dříve se přitom odhadovalo, že provizorní tábor má 1600 až 2000 obyvatel. Mezi evakuovanými bylo 64 osob označených jako "zranitelné", byly to tedy ženy a děti. Nezletilců bylo 11.

Likvidace tábora trvala několik hodin, obešla se bez problémů.

Foto: Benoit Tessier, Reuters

„Dotyčné osoby budou dočasně ubytovány ve dvacítce zařízení v Paříži a jejím okolí,“ uvedl ministr vnitra Gérard Collomb. Deník Le Parisien napsal, že zhruba polovina migrantů bude umístěna do pařížských zařízení, druhá polovina pak v okolí hlavního města.

S nynější operací již policie za uplynulé tři roky vyklidila v hlavním městě 35 provizorních táborů, celkem se evakuace dotkla asi 28 tisíc lidí.

V Paříži jsou nyní ještě dva velké provizorní tábory migrantů. Jeden se nachází u kanálu Saint-Martin a žije v něm zhruba 800 lidí, především Afghánců, a druhý v oblasti Porte de la Chapelle, kde přebývá 300 až 400 lidí. Tyto tábory budou podle úřadů vyklizeny co nejdříve, pravděpodobně již příští týden.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků