Hlavní obsah
Katedrála v Kolíně nad Rýnem. Foto: Profimedia.cz

Policie evakuovala v Kolíně nad Rýnem katedrálu, šlo o planý poplach

Jedna z nejnavštěvovanějších památek na severu Německa - gotická katedrála v Kolíně nad Rýnem - musela být v pátek dopoledne evakuována. Okolí bylo uzavřeno a na místě zasahovala policie se psy speciálně vycvičenými na vyhledávání výbušnin, napsal server týdeníku Focus. Poplach byl planý, jak se ukázalo. Vyvolal ho 25letý, podivně se chovající Rumun pod vlivem drog. Policie muže zatkla.

Katedrála v Kolíně nad Rýnem. Foto: Profimedia.cz
Policie evakuovala v Kolíně nad Rýnem katedrálu, šlo o planý poplach

Ochranka si všimla mladého muže, který přijel ke katedrále v dodávce a zaparkoval s ní na prostranství před památkou. Poté opakovaně do katedrály vcházel a zase z ní vycházel. Ostraha proto pojala podezření, že mladík plánuje teroristický útok.

Nasazení policie v kolínském dómu. Důvodem je podezřelý muž. Je pod kontrolou. Kolínský dóm je uzavřen. Probíhá prohlídka za pomoci služebních psů. Další informace budou následovat, píše policie v uvedeném tweetu.

Podle policejních informací museli všichni návštěvníci katedrálu opustit. Místo pak prohledali pyrotechnici kvůli možnému uložení výbušniny, ale žádnou nenašli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků