Hlavní obsah
Hledaná dvojice je nezvěstná již půl roku. Foto: Policie ČR

Po třináctileté německé dívce se už pátrá v celé střední Evropě

Pátrání po půl roku nezvěstné třináctileté německé dívce Marii Henselmannové z Freiburgu bylo rozšířeno na další země střední Evropy. Důvodem je, že v polském městečku Gorlice byl spatřen automobil a pes třiapadesátiletého Bernarda Haase, který nezvěstnou Marii zřejmě doprovází.

Hledaná dvojice je nezvěstná již půl roku. Foto: Policie ČR
Po třináctileté německé dívce se už pátrá v celé střední Evropě

„Veřejné pátrání bylo rozšířeno na Chorvatsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko a Maďarsko,“ řekla DPA mluvčí německé policie. Pes a auto muže, který dívku doprovázel, byl spatřen v červenci v Polsku.

Česká policie se na veřejnost během září obrátila už dvakrát. Dostali několik tipů, které policisté prověřovali, ale hledanou dvojici neobjevili.

Maria zmizela 4. května. Policie se domnívá, že je stále s 53letým mužem z porýnského Blombergu. Dívka se s ním seznámila na chatu.

Policie předpokládá, že dívka s mužem odešla dobrovolně. Přesto by ale šlo o trestný čin. Na muže, který je podezřelý z odebrání dítěte a sexuálního zneužívání dětí, byl vydán mezinárodní zatykač.

Německá policie od obyvatelstva dosud dostala zhruba 500 tipů. Horká stopa však mezi nimi nebyla, řekla policejní mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků