Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ivan Vilček, Právo

Po smrtelném útoku ve slovenské škole někdo vyhrožuje ředitelce dalšího ústavu

Ředitelce slovenské základní školy v obci Žabokreky nad Nitrou v okresu Partizánske na internetu vyhrožují. Po nedávném smrtelném útoku ve škole ve městě Vrútky má ředitelka školy Václava Juríková strach o život. Na její adresu někdo napsal, že „hadovi je potřeba uříznout hlavu”.

Ilustrační foto Foto: Ivan Vilček, Právo
Po smrtelném útoku ve slovenské škole někdo vyhrožuje ředitelce dalšího ústavu

„Za toho hada se vnímám já. Rodina mě už nechtěla ani pustit do práce,“ říká s pláčem ředitelka.

„Sledují, kde se pohybuji, a fotí mě i moji zástupkyni,“ dodala Juríková. Podle televize Markíza obyvatelé obce tuší, kdo za vyhrožováním stojí, a řekli to policejním vyšetřovatelům.

Ředitelka školy v pondělí rovněž vypovídala na policii. „Policie přijala trestní oznámení a rozhodne v zákonné lhůtě. Byla přijata preventivní opatření,“ uvedl mluvčí trenčínské policie Pavol Kudlička.

Škola byla uzavřena

Starosta obce Cyril Cabadaj na nic nečekal a školu až do odvolání uzavřel. „Vše se semlelo v takovémto čase jako událost ve Vrútkách a lidé se obávají, že u nás se stane něco podobného,“ vysvětlila ředitelka školy.

Ve čtvrtek zaútočil 22letý muž s nožem na učitele a děti ve škole ve městě Vrútky. Zavraždil zástupce ředitele školy, zranil učitelku, školníka a dvě děti. Policisté útočníka zastřelili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků