Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Pětice patnáctiletých dívek uhořela během únikové hry v Polsku

Tragédie se stala v pátek v Koszalinu na severu Polska. Při požáru v tamějším zábavním centru pro únikové hry zahynulo pět patnáctiletých dívek. Ministr vnitra Joachim Brudziński nařídil, aby se podobná zařízení po celé zemi prověřila z hlediska plnění protipožárních předpisů, uvedla televize TVN 24.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Pětice patnáctiletých dívek uhořela během únikové hry v Polsku

„Po uhašení se ukázalo, že uvnitř je pět těl mladých lidí,“ uvedla Monika Kosiecová z koszalinské policie. Další návštěvník či zaměstnanec zařízení utrpěl vážné popáleniny a je v nemocnici. Mluvčí hasičů Tomasz Kubiak později upřesnil, že zahynulo pět žen.

Podle ministra Brudzińského jde o pět patnáctiletých dívek, které slavily hrou v únikové místnosti narozeniny jedné z nich. „Jejich rodinám je k dispozici psycholog,” dodal ministr.

Nacházely se v takzvané únikové místnosti, což je uzavřený prostor, ve kterém se skupina lidí snaží ve vymezeném čase řešit různé záhady, nástrahy a hlavolamy, aby tak nalezla klíč k východu. Tyto prostory bývají často tematicky upraveny. Střediska s nabídkou únikových her se vyskytují i v Česku. V Polsku jde o velice populární zábavu, v zemi je podle agentury AFP více než tisícovka takových středisek.

Starosta Koszalinu na neděli vyhlásil den smutku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků