Hlavní obsah

Pět Britek na ulici brutálně zbilo vojáka

Půl roku stráví ve vězení pětice Britek, která loni v listopadu brutálně napadla 38letého vojáka Matthewa Campbella. Zaútočily na něj v opilosti před hospodou v centru přístavního města Grimsby na východě Anglie, když se vracely z párty.

Pět Britek na ulici brutálně zbilo vojáka

Brutální útok zachytily pouliční kamery a vyvrátily jejich tvrzení, že šlo o sebeobranu. O případu informovaly listy Daily Mirror a Sun.

Pětice příbuzných, 29letá Helen Barberová, o dva roky starší Rachel Barberová, 32letá Kelly Mc Donaldová, 21letá Katie Tomlisonová a její 42letá matka Belinda Tomlinsonová, na vojáka zaútočila v 23:40 krátce po zavírací době restaurace.

Přitlačily mu hlavu k zemi, kde ho do ní bily a kopaly. Také po něm skákaly. Hlavu měl voják poškrábanou od nehtů a na zádech stopy podpatků.

Voják žádal o slitování, ale jeho prosby nebyly vyslyšeny, ženy na něj stále útočily jako smečka zdivočelých psů.

U soudu se ženy hájily, že šlo o sebeobranu, že je Campbell napadl, záběr z kamer jejich tvrzení zcela vyvrátil. „Kamery ukázaly hnusný, brutální a opakovaný útok. Povzbudilo je, že byly opilé, což nikdy není omluva,“ řekl soudce Rachim Singh.

Napadený není s výši trestu spokojen: „Myslím, že by měly jít do vězení na delší dobu. Tohle mi nepřipadá jako skutečný trest. Nechte je strávit pár týdnů se zraněním hlavy, jaké jsem utrpěl, a uvidíte, jak to budou vnímat.“

Soudce Rchim Singgh také uvedl, že napadený měl vzhledem k brutalitě útoku štěstí: „Bylo to velké štěstí, že Campbell neutrpěl vážnější zranění a neumřel.“ K formě ataku dodal: „Kopání a skákání je stejně špatné, jako mít v rukou zbraň."

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků