Hlavní obsah

Patnáct let za vraždu pro neteř britského ministra obrany

Na 15 let poslal v úterý do vězení francouzský soud Jessiku Daviesovou, neteř britského ministra obrany Quentina Daviese. Byla odsouzena za vraždu svého krajana, kterého zabila ve Francii v roce 2007. Po výkonu trestu ji čeká dalších deset let úředního dohledu.

Patnáct let za vraždu pro neteř britského ministra obrany

Policie, kterou Daviesová sama zavolala, objevila před více než dvěma lety v jejím bytě v Saint-Germain-en-Laye na předměstí Paříže tělo čtyřiadvacetiletého Brita s dvěma bodnými ranami. Ta smrtící v hrdle byla údajně tak hluboká, že sahala až k páteři.

Daviesová, které je nyní 30 let, se vyšetřovatelům přiznala, že muže probodla. V době incidentu byla v silně podnapilém stavu a druhý den nebyla s to vysvětlit, proč to udělala. Na nic si nepamatovala. Údajně chtěla svou oběť jen pořezat.

Daviesová před soudem v pondělí řekla, že neuměla udržet dlouhodobé vztahy. Také ve svém životě okusila tvrdé drogy a údajně se pokusila i o sebevraždu. Obhájci chtěli, aby soud přihlédl k jejímu narušenému psychickému stavu, který podle potvrzení psychiatrů vedl k nepříčetnému chování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků