Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Philippe Wojazer, Reuters

Paříž v zimě ubytuje bezdomovce na radnicích, oznámila starostka

Paříž během letošní zimy poskytne lidem bez domova ubytování na několika svých radnicích, včetně historické budovy Hôtel de Ville v srdci města. V rozhovoru s nedělníkem Le Journal du Dimanche to řekla starostka francouzské metropole Anne Hidalgová.

Ilustrační foto Foto: Philippe Wojazer, Reuters
Paříž v zimě ubytuje bezdomovce na radnicích, oznámila starostka

V metropoli Francie chybí zhruba tři tisíce pro nouzové ubytování. Výpočet vychází z průzkumu organizovaném městským úřadem letos v únoru.

„Chybí nám skoro 3000 míst nouzového ubytování. Zavázala jsem se, že město odvede polovinu práce. Více než 800 míst od února vzniklo v našich prostorách, 700 bude otevřeno do začátku roku 2019. Vytvořit zbývajících 1500 je úkolem státu,“ řekla Hidalgová v rozhovoru.

Ubytovna podle ní vznikne také v historické budově Hôtel de Ville na břehu Seiny, kde pracovníci městské správy sídlí už od 14. století. Zařízení bude určené pro ženy bez domova a otevřít se má na konci listopadu. Dva sály budovy se promění v přijímací středisko s jídelnou, noclehárnou a zdravotnickým zázemím, popsala starostka.

„Chci, aby to bylo vřelé místo... Budou se o ně (o ubytované) starat ženy, protože některé prožily trauma a vyhýbají se přítomnosti mužů,“ zdůraznila Hidalgová. Chystané zařízení bude podle ní moci přijmout kolem 50 žen, přičemž v období mimořádné zimy může počet ubytovaných stoupnout ke stovce.

Hidalgová řekla, že se zpřístupněním svých prostor souhlasilo „vícero radnic pařížských obvodů, ať patří levici, nebo pravici“. Které přesně to jsou, neuvedla. Kromě samotných radnic chce politička Socialistické strany zřídit ubytování také v nevyužitých budovách a dalších objektech patřících městu. Ke zpřístupnění prázdných objektů potřebným zároveň vyzvala podniky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků