Hlavní obsah
Placido Domingo dirigoval Mozartovy oslavy. Foto: Hana Smejkalová

Operní pěvec Domingo kvůli sexuálním skandálům zrušil vystoupení v Londýně

Španělský pěvec Plácido Domingo zrušil své účinkování v připravovaném uvedení opery Don Carlos v londýnské Královské opeře. V pátek o tom informovala agentura AFP, která připomněla, že Domingo čelí obviněním ze sexuálního obtěžování kolegyň. Už minulý týden zrušil svá plánovaná vystoupení v madridském Královském divadle.

Placido Domingo dirigoval Mozartovy oslavy. Foto: Hana Smejkalová
Operní pěvec Domingo kvůli sexuálním skandálům zrušil vystoupení v Londýně

Londýnská Královská opera (Royal Opera House) v prohlášení uvedla, že Domingo své účinkování v klasické opeře Giuseppa Verdiho plánované na červenec zrušil "po vzájemné dohodě". Hudební dům označil 79letého Dominga za "vynikajícího zpěváka a umělce" a vyjádřil pochopení pro důvody, pro které se rozhodl v opeře Don Carlos nezazpívat. Sám londýnský operní dům podle prohlášení žádné stížnosti na Domingovo chování neobdržel.

Více než tři desítky zpěvaček, tanečnic, hudebnic a dalších umělkyň a zaměstnankyň, které s legendárním pěvcem za posledních 30 let pracovaly, před časem uvedly, že se staly oběťmi či svědkyněmi Domingova nevhodného chování a sexuálního obtěžování. Šlo hlavně o mladé ženy na začátku kariéry. Některé z nich tvrdily, že odmítnutí Domingových návrhů negativně ovlivnilo jejich kariéru.

Ženám se už omluvil, nátlak ale popírá

Minulý týden se tenorista ženám, které ho viní ze sexuálního obtěžování, omluvil a za své činy přijal plnou zodpovědnost. Později ale uvedl, že bylo jeho prohlášení nesprávně pochopeno. Zdůraznil, že se nikdy nechoval k nikomu agresivně a nikdy neměl v úmyslu někoho obtěžovat či zranit.

Kvůli aféře španělské ministerstvo kultury zrušilo dvě květnová Domingova představení v divadle Teatro de la Zarzuela, pěvec sám následně zrušil účinkování v madridském Královském divadle (Teatro Real). Domingova vystoupení se zrušila například i v Tokiu či San Francisku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků