Hlavní obsah
 

Obchodní dům chtěl nabízet ve slevě zboží poškozené při pátečním atentátu ve Stockholmu

Stockholmský obchodní dům Åhléns, před nímž v pátek najel do davu lidí atentátník s nákladním vozem, sklidil kritiku za nápad nabídnout zboží poškozené kouřem ve slevě. Za chybu se obchod s luxusním zbožím omluvil a výprodej se neuskuteční.

 
Obchodní dům chtěl nabízet ve slevě zboží poškozené při pátečním atentátu ve Stockholmu

V pátek odpoledne vjel atentátník s kamionem ukradeným místnímu pivovaru do davu lidí na stockholmské nákupní třídě Drottninggatan a prorazil průčelí luxusního obchodního domu Åhléns.

Jeho zástupci se stali terčem kritiky poté, co oznámili, že se v něm v neděli bude konat výprodej zboží poničeného kouřem. Následně se však na Facebooku za toto „špatné rozhodnutí” omluvili a oznámili, že obchodní dům se znovu otevře v pondělí a nebude nabízet žádné poškozené zboží.

Nikdy jsem si nevšimla nějaké známky toho, že by byl extremista, nebo že by se zajímal o náboženství.
Známá zadrženého muže, kterého policie podezřívá ze spáchání atentátu

„Nikdy nám nešlo o to, abychom na této strašné události, která postihla Stockholm, vydělali peníze,” uvedli.

Nebyl fanatik, řekla o zadrženém jeho známá

Švédská policie po atentátu vyslechla sedm lidí a domnívá se, že zadržený 39letý Uzbek byl řidičem kamiónu, který najel do davu lidí. Vyšetřovatelé již znají identitu tří ze čtyř obětí atentátu.

Policejní specialisté na místě činu

Foto: Stringer, Reuters

„Hodně nasvědčuje tomu, že zatčený je řidičem (kamionu),” řekl policejní mluvčí. Jaké důkazy to ale konkrétně jsou, nechtěl komentovat. Policie také odmítla zveřejnit podrobnosti o obětech, uvedla jen, že jejich příbuzní byli informováni. Patnáct lidí utrpělo zranění.

Muž, kterého policie podezřívá, že řídil kamion, není podle jedné jeho známé "žádný náboženský fanatik". "Nikdy jsem si nevšimla nějaké známky toho, že by byl extremista, nebo že by se zajímal o náboženství. Naopak, podobně jako mnoho Uzbeků ve Švédsku slavil a pil alkohol," řekla listu Dagens Nyheter žena, která tohoto stavebního dělníka viděla naposledy loni v srpnu. Muslimové přitom alkohol pít nesmějí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků