Hlavní obsah
Novorozeně. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Novorozenec v Polsku měl v krvi téměř tři promile alkoholu

Skoro tři promile alkoholu měl v krvi novorozenec, kterého porodila 37letá žena v severopolském městě Szczytno. Ženu ve vysokém stupni opilosti přivezla do porodnice sanitka.

Novorozeně. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Novorozenec v Polsku měl v krvi téměř tři promile alkoholu

„Chlapec vážil 1,9 kilogramu a v krvi měl stejně vysokou koncentraci alkoholu jako jeho matka,“ uvedla v pondělí pro televizi TVP ředitelka nemocnice Beata Kostrzewová.

„Policie zahájila trestní stíhání ženy ve věci ohrožení života a zdraví dítěte. S jejím výslechem ale bude třeba ještě počkat. Je to už její šesté dítě. O předchozích pět se nestará, všechny jsou v dětských domovech,“ doplnila polská policie.

Rekordman měl přes čtyři promile

Podobné případy zaznamenali v Polsku už vloni. V květnu se opilé 24leté ženě z Tomaszowa Mazowieckého u Lodže narodil syn s 4,5 promile alkoholu v krvi. Dítě přežilo, ale může mít trvalé následky. Podle prokurátorky Katarzyny Tomczykové, která se případem zabývá, hrozí nezodpovědné matce až pět let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků