Hlavní obsah
 

Novinář na Ukrajině zahynul při výbuchu v autě

Při výbuchu automobilu ve středu ráno zahynul v Kyjevě běloruský novinář a kritik běloruské a ruské vlády Pavlo Šeremet. Informoval o tom na svém webu list Ukrajinska pravda, pro kterou žurnalista pracoval. Podle vyjádření ukrajinského generálního prokurátora Jurije Lucenka šlo o vraždu.

 
Novinář na Ukrajině zahynul při výbuchu v autě

Podle deníku vůz, jímž Šeremet jel z domova, explodoval v 07:45 místního času (06:45 SELČ) po ujetí několika desítek metrů.

Auto patřilo vedoucí pracovnici Ukrajinské pravdy Oleně Prytulové, která v něm však nebyla.

Smrt 44letého novináře, který byl úzce spojován s prozápadním vedením země, vyvolala odsuzující reakce. Prezident Petro Porošenko na svém facebookovém účtu napsal, že je touto strašlivou událostí šokován. Zároveň oznámil, že nařídil neprodlené vyšetření tohoto zločinu.

Vůz ukrajinské policie. Ilustrační foto

Foto: Profimedia.cz

Šeremet působil v rodném Bělorusku, založil opoziční webové stránky a za kritiku režimu prezidenta Alexandra Lukašenka byl v roce 1997 uvězněn. Později pracoval pro ruskou televizi ORT a jako uvaděč zpráv ve veřejnoprávní televizi Vremja. Před dvěma lety podal v Rusku výpověď na protest proti ruskému postoji vůči Ukrajině a přestěhoval se do Kyjeva.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků