Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo

Německý učitel čelí vyšetřování. Studentovi řekl, že dřív by ho zplynovali

Učitele na církevní škole v západoněmeckém Hildenu vyšetřuje státní zastupitelství kvůli krajně nevybíravému napomenutí žáka, jehož otec je Libanonec. Pedagog studentovi údajně řekl, že dříve by byl zplynován, informovala v pondělí agentura DPA.

Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo
Německý učitel čelí vyšetřování. Studentovi řekl, že dřív by ho zplynovali

Učitel matematiky je vyšetřován kvůli podezření z urážky žáka. "Ty se tady vůbec nemáš co šklebit. Něco takového, jako jsi ty, by dřív zplynovali," prohlásil údajně. Mluvčí düsseldorfského státního zastupitelství potvrdila, že případ z loňského června je předmětem vyšetřování.

O kauze jako první informovala televize RTL. Německá matka žáka podala na učitele trestní oznámení. Několik spolužáků potvrdilo, že výrok skutečně padl.

"Mně bylo jasné, že to je jeho postoj k neněmeckým dětem," řekla matka televizní stanici. Její syn mezitím přešel na jinou školu, učitel na té původní dál působí.

Mluvčí evangelické církve v Porýní řekl, že proti pedagogovi bylo zahájeno také církevní interní řízení. Nejdřív ale hodlá církev vyčkat, jak dopadne trestněprávní vyšetřování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků