Hlavní obsah
Letiště v Kolíně nad Rýnem Foto: Profimedia.cz

Soud v Bonnu zrušil ve čtvrtek zatykač proti dvěma mužům zadrženým na konci září v letadle společnosti KLM na letišti Kolín nad Rýnem/Bonn směřujícím do Amsterodamu. Důkazy o tom, že by připravovali teroristický sebevraždený útok v rámci svaté války - džihádu, shledal za nedostatečné.

Letiště v Kolíně nad Rýnem Foto: Profimedia.cz
Německý soud zrušil zatykač na muže z letadla

„Vyšetřování dál pokračuje. Oba zadržení ve věku 23 a 24 let jsou už na svobodě,“ potvdil bonnský vrchní prokutátor Fred Apostel.

Vyšetřovatelé vycházeli z toho, že zadržení měli v úmyslu odletět přes Amsterodam a Ugandu do Pákistánu a tam absolvovat výcvik v táboře Al-Kajdá v pákistánsko-afghánském pohraničí.

Apostel odmítl komentovat informace německých médií z počátku tohoto týdne, podle nichž vyšetřovatelé objevili v bytě jednoho ze zatčených mapy Saarbrückenu s vyznačenými místy. Experti Spolkového kriminálního úřadu (BKA) místa označili za možné cíle teroristických úderů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků