Hlavní obsah
Běženci čekají v registračním středisku v Erdingu nedaleko Mnichova. Foto: Michaela Rehle, Reuters

Německé úřady mohou zkrátit dávky běžencům odmítajícím spolupráci

Německé úřady mohou migrantům krátit sociální dávky, když tito lidé s úřady dostatečně nespolupracují. Rozhodl o tom v pátek Spolkový sociální soud v Kasselu, když potvrdil verdikt nižšího soudu v případu kamerunského přistěhovalce, jehož se už řadu let německé úřady snaží odsunout.

Běženci čekají v registračním středisku v Erdingu nedaleko Mnichova. Foto: Michaela Rehle, Reuters
Německé úřady mohou zkrátit dávky běžencům odmítajícím spolupráci

Žádost dnes devětačtyřicetiletého muže o azyl odmítla spolková republika už v roce 2004. Od té doby se jí ho ale nepodařilo vrátit do země původu, protože muži chybí pas. Úřady Kamerunce opakovaně – celkem 19krát – vyzvaly, aby jim v jejich snaze získat pro něj pas pomohl, ale ten odmítl.

Úřady v Braniborsku, kde muž žije, mu proto odebraly veškeré příspěvky. Muž má ale nadále zajištěné ubytování a dostává poukazy na oblečení a na jídlo. Kamerunci se ovšem takový postup nelíbil a úřady zažaloval. Soudy však daly úřadům za pravdu.

Verdikt Spolkového sociálního soudu bude směrodatný i pro ostatní podobné případy. Případ Kamerunce ukazuje, na jaké obtíže někdy narážejí německé úřady při snaze vrátit do zemí původu migranty, kteří nemají nárok na azyl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků