Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Reuters

Německá policie rozjela razie proti krajní pravici

Německá policie podnikla v neděli v Berlíně a ve spolkových zemích Braniborsko a Durynsko razie namířené proti krajně pravicové scéně. Prokuratura podle agentury DPA uvedla, že domovní prohlídky souvisely s dřívějším obviněním sedmi mužů a jedné ženy, kteří podle vyšetřovatelů vytvořili teroristické uskupení a při uskutečňování svých cílů chtěli i zabíjet.

Ilustrační foto. Foto: Reuters
Německá policie rozjela razie proti krajní pravici

Skupina podle vyšetřovatelů patří ke krajně pravicovému hnutí Říšští občané, které nynější spolkovou republiku považuje za nelegitimní a které se hlásí k někdejší Německé říši, jež vznikla sjednocením Německa v roce 1871 a zanikla v roce 1945.

Prokuratura sdělila, že skupina, která byla zadržena již dříve, loni v létě založila teroristickou buňku. Jejím cílem bylo narušovat pořádek spolkové republiky a nahradit nynější systém říšským.

Němci považující se za říšské a ne republikové občany odmítají například platit daně a různé pokuty, nerespektují ani rozhodnutí německých soudů. Cíle říšského hnutí podle německé kontrarozvědky Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV) odporují základnímu zákonu země. BfV letos v lednu uvedla, že říšské hnutí výrazně sílí a že se k němu hlásí asi 16 500 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků