Hlavní obsah
Ivanka Trumpová na návštěvě Berlína. Foto: Markus Schreiber, ČTK/AP

Návštěva Ivanky Trumpové v Berlíně vzbuzuje rozpaky

Rozporuplné názory doprovázejí návštěvu dcery amerického prezidenta Ivanky Trumpové v Německu, kde se účastní setkání významných představitelek zemí G20. Někteří vyjadřují pochyby nad tím, jestli by se právě s ní měla vést diplomatická jednání či jestli je tou správnou osobou, která může přispět ke zrovnoprávnění žen. Právě to je hlavním cílem dvoudenního berlínského setkání.

Ivanka Trumpová na návštěvě Berlína. Foto: Markus Schreiber, ČTK/AP
Návštěva Ivanky Trumpové v Berlíně vzbuzuje rozpaky

"Jsem jediný, komu to přijde zcela absurdní, že kancléřka teď dělá zahraniční politiku s dcerou Donalda Trumpa?" ptá se na Twitteru například poslanec sociální demokracie Lars Klingbeil. Právě šéfka německé vlády Angela Merkelová Ivanku Trumpovou při své nedávné návštěvě v Bílém domě do německé metropole pozvala.

Asi stovka žen z oblastí politiky, průmyslu, ale třeba i vědy zde v rámci summitu nazvaného W20 diskutuje o postavení žen ve společnosti a o cestách, jak ho zlepšit a jak je inspirovat, aby samy více podnikaly.

O tom, že by mezi ně měla patřit i Trumpová, rozhodně není přesvědčena komentátorka serveru zpravodajské televize n-tv Sabine Oelmannová. Táže se, jaká je vlastně kvalifikace Trumpové, aby byla poradkyní v Bílém domě, a odpovídá si, že tou nejdůležitější je fakt, že je dcerou svého otce.

Zleva Ivanka Trumpová, německá kancléřka Angela Merkelová a nizozemská královna Maxima. V pozadí je šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová.

Foto: Michael Kappeler, ČTK/AP

"To je bezvadné upřednostňování příbuzných a facka ženám, které by si práci Ivanky tisíckrát více zasloužily nebo se k ní vypracovaly a které by ji dělaly lépe," míní.

"Výsledky summitu W20 budou koneckonců předány jako doporučení šéfům vlád zemí G20. Co mezi nimi může být? Jak svého tatínka poprosit o práci?" táže se také Oelmannová.

Sama Trumpová před cestou do Berlína vzkázala, že se jede do Německa učit. Inspirovat se chce zejména zdejším vzdělávacím systémem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků