Hlavní obsah

Násilník Fritzl se rozvedl

Josef Fritzl, jeden z nejhorších pachatelů v rakouských dějinách, který 24 let věznil ve sklepě rodinného domu vlastní dceru a opakovaně ji znásilňoval, se rozvedl. Uvedl to ve čtvrtek rakouský magazín News. Důvodem údajně byla skutečnost, že manželka Rosemarie, s níž byl Fritzl ve svazku 52 roků, odsouzeného muže jedinkrát nenavštívila.

Násilník Fritzl se rozvedl

Sedmasedmdesátiletý Fritzl, jemuž dcera zplodila sedm dětí, si odpykává doživotní trest vězení za znásilnění, incest, zotročování a neúmyslné zabití dvou potomků, kteří ve sklepě v důsledku nedostatečné péče zemřeli.

Úřední místa rozvod nepotvrdila s tím, že o soukromých záležitostech nejsou oprávněna hovořit. Magazín News uvedl, že Rosemarie Fritzlová z rozvodu nezíská žádnou rentu.

Fritzl věznil svou dceru Elisabeth od jejích 18 let. Jeho manželka Rosemarie ji nahlásila jako pohřešovanou, ale Fritzl dceru donutil napsat dopis, že utekla a s rodinou nechce mít nic společného. Tři přeživší děti žily ve sklepení s Elisabeth, o zbylé tři údajné nalezence se Fritzl staral o poschodí výše s manželkou. O nejhorším incestu v dějinách země se veřejnost dozvěděla v roce 2008, když jedno z dětí muselo do nemocnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků