Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Nálety dronů řídí Američané z Německa, tvrdí Der Spiegel

Vojenská základna v německém Ramsteinu slouží jako řídící a technologické centrum kontroverzního amerického programu útoků bezpilotních letadel. V nejnovějším čísle to napsal německý týdeník Der Spiegel, který spolu s portálem Intercept záležitost sleduje.

Foto: Profimedia.cz
Nálety dronů řídí Američané z Německa, tvrdí Der Spiegel

„Vlády Spojených států a Německa význam základny nacházející se ve spolkové zemi Porýní-Falc dlouhodobě bagatelizují a přímým otázkám na její úlohy v americkém programu dronů se vyhýbají,“ napsal časopis.

Podle webu Intercept, který původně sloužil jako platforma pro zveřejňování dokumentů získaných Edwardem Snowdenem, bývalým spolupracovníkem amerických tajných služeb, sehrává základna v Ramsteinu klíčovou roli při řízení útoků dronů na Blízkém východě, v Afghánistánu a v afrických zemích.

Šetření obou médií se zakládá na sérii diapozitivů získaných od vysoce postaveného nejmenovaného zdroje, který se s programem bezpilotníků do podrobností seznámil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků