Hlavní obsah
Vzbouřenec na východě Ukrajiny Foto: ČTK/AP

Na východě Ukrajiny vzplála velká bitva, nasazeny jsou možná i tanky

Ukrajinská armáda a proruští separatisté svádějí ve čtvrtek ostré boje poblíž města Krasnyj Lyman v neklidné východní části země. Informovaly o tom ukrajinské vojenské zdroje, které citovala agentura Reuters. Podle nepotvrzených zpráv zapojily obě strany do bitvy tanky. Bojujících separatistů jsou možná až čtyři tisíce.

Vzbouřenec na východě Ukrajiny Foto: ČTK/AP
Na východě Ukrajiny vzplála velká bitva, nasazeny jsou možná i tanky

Jeden z ukrajinských vojenských zdrojů uvedl, že boje vypukly kolem 04:00 místního času (03:00 SELČ) poblíž obce Krasnyj Lyman. Tu dříve kontrolovali separatisté, od počátku tohoto měsíce je znovu pod vládní kontrolou. Střet údajně začal, když se separatisté v oblasti pokusili prorazit kordon vládních vojáků.

"V současné době probíhá velká bitva, která co do intenzity a rozsahu překonává vše, čeho jsme doposud byli svědky," konstatoval zmíněný nejmenovaný zdroj. Na straně separatistů bojují až čtyři tisíce ozbrojenců a obě strany používají obrněná vozidla, možná tanky, dodal zdroj.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Rebelové v Luhansku chystají rakve pro zabité spolubojovníky

Video: Reuters

Šéf ukrajinského Střediska pro vojenská a politická studia Dmytro Tymčuk, který je dobře informován o armádních operacích, prohlásil, že podnět k bitvě dalo odmítnutí separatistů složit zbraně, jak žádá mírový plán navržený ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem.

Související témata

Kyjev

Foto: Profimedia.cz

Průvod demonstrantů v moskvě

Foto: STRINGER, Reuters

"Protiteroristická operace pokračuje. Probíhají boje," řekl mluvčí vládních sil Vladislav Selezňov. Na dotaz o údajném zapojení čtyř tisíc separatistů Selezňov odpověděl: "Pak tedy bude potřeba čtyři tisíce rakví."

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků