Hlavní obsah
Mezi ukrajinskými rebely zuří šarvátky a neshody. Foto: Shamil Zhumatov, Reuters

Na vůdce doněckých separatistů byl prý spáchaný atentát

U sídla vlády proruských rebelů v Doněcku na východě Ukrajiny zahřměla ve čtvrtek večer silná exploze, po které následovala střelba z automatických zbraní. Oznámily to ruské agentury. Prý šlo o pokus o atentát na jednoho z vůdců doněckých separatistů Denise Pušilina, který však nebyl na místě.

Mezi ukrajinskými rebely zuří šarvátky a neshody. Foto: Shamil Zhumatov, Reuters
Na vůdce doněckých separatistů byl prý spáchaný atentát

"Neznámí pachatelé vyhodili do povětří automobil předsedy parlamentu Doněcké lidové republiky," uvedla agentura ITAR-TASS s odvoláním na samého Pušilina. "Vybuchlo mé auto. Byli tam tři lidé, dva jsou těžce raněni," řekl Pušilin a dodal, že tento vůz přestal používat před dvěma dny.

"Od budovy se valí hustý dým. Je slyšet střelbu jednotlivých automatických zbraní dávkami," popisoval situaci zpravodaj agentury Interfax. Později upřesnil, že hasiči se pokoušejí uhasit automobil, ve kterém byli zraněni tři Pušilinovi osobní strážci. Zranění prý utrpěli i kolemjdoucí.

Pušilin již dříve - po atentátu na svého spolupracovníka - připsal snahy o své umlčení "agentům Kyjeva". Ukrajinský tisk však často píše i o sporech i šarvátkách mezi vzájemně soupeřícími povstaleckými skupinami.

Povstalecká vláda samozvané Doněcké lidové republiky sídlí v budově správy Doněcké oblasti. Pušilin byl ve čtvrtek v Moskvě, kde žádal o vyslání "mírových sil", tedy o ruský vojenský zásah na východní Ukrajině.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků