Hlavní obsah
Airbus A330-200 společnosti Air France Foto: Reuters

Na palubě zmizelého letadla Air France byli tři Slováci

Na palubě letadla francouzských aerolinií, které v pondělí s více než dvěma stovkami cestujících zmizelo nad Atlantikem, byli i tři slovenští občané. Právu to potvrdil mluvčí slovenského ministerstva zahraničí Ján Škoda. Odpoledne informoval o dvou Slovácích, po 22. hodině přišla informace o třetím. Stroj typu Airbus letěl z Brazílie do Francie.

Airbus A330-200 společnosti Air France Foto: Reuters
Na palubě zmizelého letadla Air France byli tři Slováci

"Náš zastupitelský úřad v Paříži o tom informovalo francouzské ministerstvo zahraničí," uvedl Škoda.

Francouzská vláda oznámila, že na palubě byli většinou Francouzi (61) a Brazilci (58). Další početnou skupinou byli Němci, kterých cestovalo 26, oznámila agentura AFP. Podle italské agentury Ansa bylo na lince i pět Italů a stanice BBC zmínila blíže neurčený počet Britů, šest Dánů, tři Maročany, dva Libyjce a dva Iry.

O případných cestujících z ČR se neví.

Stroj typu Airbus letěl z Brazílie do Francie. Po třech hodinách letu se ztratil z radarů a přestal se hlásit. V oblasti byla bouře a zpráva z letadla signalizovala turbulence a elektrický zkrat. V Paříži měl Airbus A330 přestát před polednem.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků