Hlavní obsah
 

Na moskevském letišti havarovalo ruské letadlo letící z Česka, čtyři mrtví

Na moskevském letišti Vnukovo havarovalo ruské letadlo, které přiletělo z Pardubic. Stroj typu Tu-204 údajně vyjel z přistávací dráhy a začal hořet. Podle zpravodajského webu Ria Novosti přišli o život čtyři lidé a další čtyři osoby byly zraněny. Stroj byl při přistání vážně poškozen.

 
Na moskevském letišti havarovalo ruské letadlo letící z Česka, čtyři mrtví

Na palubě letounu ruské společnosti Red Wings Airlines o kapacitě zhruba 200 osob bylo zřejmě jen osm osob. Fox News informuje o tom, že bylo na palubě 12 členů posádky.

"Do Pardubic přivezli cestující, zpátky se letadlo vracelo prázdné. Při odletu z Pardubic byl letoun zcela v pořádku," řekl ČTK ředitel mezinárodního civilního letiště Vít Málek. Podle něj mohlo být na palubě sedm až osm, maximálně deset členů posádky.

Letadlo se rozlomilo na několik částí.

Foto: ČTK/AP

Šlo o let WZ 9298, který z Pardubic odletěl v 10.20 hodin SEČ. Fotografie, která se začala šířit po sociální síti Twitter, ukazuje vážně poškozený stroj rozpadlý na několik částí. Ocas a kokpit se od letadla zcela oddělily. Stroj podle všeho patřil letecké společnosti Red Wings Airlines.

Podle informací České televize nebyli na palubě žádní Češi a stroj neměl před přistáním technické potíže. Letiště bylo uzavřeno, lety jsou odkláněny na jiná letiště.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků