Hlavní obsah
 

Na Donbasu zuří válka sniperů

Situace na východě Ukrajiny zůstává napjatá. Pravidelně jsou registrovány přestřelky, v neděli byly pozice ukrajinských sil podle štábu operace ATO ostřelovány 75krát. Separatisté opět nasadili těžké zbraně, v šesti případech houfnice ráže 122 a 152 mm a v šesti případech tanky. Přesto se podle pondělního vyjádření vojenského analytika Dmitra Tymčuka charakter bojů změnil. Podle něj na Donbasu probíhá válka odstřelovačů.

 
Na Donbasu zuří válka sniperů

„Válka sniperů nabírá na obrátkách,“ uvedl Tymčuk. „Obě strany aktivně využívají odstřelovačů, a to jak jednotlivých sniperů, tak speciálních skupin odstřelovačů. Nejaktivnější jsou v oblastech obcí Marjinka, Peski, Šumy, Šyrokino a Krymske, Ščastje a Stanica Luhanska,“ doplnil.

Větší nasazení skupin odstřelovačů souvisí se stažením těžkých zbraní od linie dotyku na základě minských dohod. Nejaktivnější jsou podle Tymčuka na obou stranách ale právě odstřelovači a pak malé průzkumné a diverzní skupiny.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Doněcký separatista seskakuje z obrněného transportéru u obce Novolaspa

Foto: Alexander Ermochenko, Reuters

Separatisté stále nasazují těžké zbraně s ráží přes 100 mm, uvedlo velení ukrajinské operace ATO.  Nejčastěji používají minomety ráže 120 mm, které za posledních 24 hodiny nasadili 18krát. Šestkrát využili houfnice 2S1 Gvozdika ráže 122 mm a 2S3 Akacija ráže 152 mm, nasadili je u obce Peski.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků