Hlavní obsah
Příslušníci irské policejní jednotky Garda Síochána, kteří jsou označováni jako gardaí. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Muže odsoudili za znásilňování nevlastní dcery. Myslel si, že v Irsku je to legální

Na 12 let byl odsouzen v Irsku 42letý občan cizího původu, který šest let znásilňoval svou nevlastní dceru. Začal s tím, když jí bylo jedenáct. Zpočátku se hájil tím, že si myslel, že „podle irských zákonů je to v pořádku“, ale pak uznal, že ne. Přiznal se ke zneužití, odmítl ale, že by ji znásilnil, uvedl v pondělí list The Irish Times.

Příslušníci irské policejní jednotky Garda Síochána, kteří jsou označováni jako gardaí. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Muže odsoudili za znásilňování nevlastní dcery. Myslel si, že v Irsku je to legální

Soudce Michael White při vynášení trestu uvedl, že ho velmi znepokojilo, že „netolerovatelné“ zneužívání „probíhalo jako běžná věc“. Dodal, že šlo o vážné porušení práv dítěte, kdy muž zneužil své autority a důvěry, kterou k němu dívka jako k otčímovi měla.

Pachatel, jehož původ zřejmě s ohledem na ochranu oběti žádný zdroj neuvádí, byl uznán vinným ve všech bodech obžaloby. Už loni v lednu se u soudu přiznal ke třem případům zneužití dítěte mladšího 17 lety mezi březnem a červnem 2017. Odmítal ale další případy znásilnění s dokonaným pohlavním stykem. Popřel také, že by ji třikrát zneužil mezi lety 2011 a 2017 a že by ji sexuálně zneužil v červenci 2017, kdy jí po telefonu nabídl za sex 200 eur.

Stěžovala si až v 15 letech

Příslušník místní policie Vincent Henegan však vypověděl, že zneužívání začalo vynuceným orálním sexem, když bylo oběti jedenáct let, a potom s ní muž měl sex „velmi pravidelně“ v domě rodiny, když matka dívky byla v práci.

Zneužívání pokračovalo až do dívčiných patnácti let, kdy si na to stěžovala rodině, a nakonec se obrátila na místní policejní jednotku gardaí.

Oběť si stěžovala, že trpí sebepodceňováním a stressem, že nebyla schopna spát a trpěly tím její výkony ve škole. Dodala, že svého otčíma už nikdy nechce vidět.

Soudce dodal, že vzal v úvahu, že muž byl bezúhonný, dobře pracoval a skoro neuměl anglicky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků