Hlavní obsah
Vídeňský kardinál Christoph Schönborn Foto: Právo

Muslimové chtějí dobýt Evropu a vymýtit křesťanství, řekl rakouský kardinál

Muslimové chtějí dobýt Evropu a vymýtit ze starého kontinentu křesťanství. Varoval před tím rakouský kardinál Christoph Schönborn. Ostré výroky na adresu muslimů pronesl v neděli, při příležitosti svátku Jména Panny Marie, kdy si evropští křesťané připomínali už 333. výročí vítězství nad Osmanskou říší. To předznamenalo konec turecké expanze do střední Evropy.

Vídeňský kardinál Christoph Schönborn Foto: Právo
Muslimové chtějí dobýt Evropu a vymýtit křesťanství, řekl rakouský kardinál

„Přijde dobytí Evropy islámem? Mnoho muslimů po tom touží a říká, že s Evropou je konec,“ prohlásil Schönborn s tím, že hrozí nebezpečí „zániku našeho křesťanského dědictví“. Pak podle serveru Local požádal Boha o smilování nad Evropou, která už podle něj utrpěla ztráty, a to „nejen ekonomické, ale především lidské a náboženské“.

Při bitvě u Vídně se před 333 lety střetla křesťanská vojska takzvané Svaté ligy s armádou Osmanské říše. Invaze asi 10 tisíc vojáků Osmanské říše byla po dvoudenní bitvě odražena.

Turecko-rakouské vztahy jsou momentálně silně pošramocené. Rakouský ministr zahraničí Sebastian Kurz po nepodařeném vojenském převratu v červenci prohlásil, že bude bojkotovat jakýkoliv posun v jednání o vstupu Turecka do Evropské unie.

V podobném duchu se vyjádřil také rakouský kancléř Christian Kern, když řekl, že „přístupová jednání v dané chvíli nejsou ničím jiným než fikcí“. [celá zpráva]

Ankara v reakci na to povolala ke konzultacím svého velvyslance v Rakousku a obvinila alpskou zemi, že je centrem islamofobie v Evropě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků