Hlavní obsah
Rakouská horská služba zachraňuje dvojici českých alpinistů. Foto: Twitter.com/LPDooe

Mokří, promrzlí, uprostřed skal. V Alpách se ztratili dva Češi

Český pár, který musel po bloudění přes noc nouzově bivakovat v obtížně přístupném alpském terénu v oblasti hory Krippenstein, v pátek brzy ráno zachránila rakouská horská služba. Informovala o tom agentura APA. Nasazení vrtulníku nebylo ve čtvrtek večer kvůli povětrnostním podmínkám možné, a tak se záchranáři vydali k promrzlé dvojici pěšky.

Rakouská horská služba zachraňuje dvojici českých alpinistů. Foto: Twitter.com/LPDooe
Mokří, promrzlí, uprostřed skal. V Alpách se ztratili dva Češi

Třiadvacetiletý muž a o rok starší žena chtěli ve čtvrtek vylézt na horu Krippenstein, ale vydali se po špatné cestě, ačkoli se řídili mapovou aplikací. Brzy zcela zabloudili a ocitli se v extrémně strmém a skalnatém terénu. Muž se navíc zranil. Odpoledne volali horskou službu.

Rychlá záchrana dvojice však večer nebyla možná kvůli kombinaci tmy, bouře s větrem o rychlosti až 70 kilometrů za hodinu a nepřístupného terénu. Příslušníci horské služby se tak k českému páru vydali pěšky. Ve tmě pak museli slaňovat více než 500 výškových metrů.

Po čtyřech hodinách se záchranáři k páru dostali a už za jejich přítomnosti promoklí a podchlazení Češi přečkali noc. Až v pátek ráno bylo možné uskutečnit jejich transport s pomocí vrtulníku. Oba byli přepraveni na kliniku v Bad Ischlu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků