Hlavní obsah
Eva Rezešová Foto: Profimedia.cz

Milionářka Rezešová odmítla u soudu vinu za nehodu, při níž uhořeli čtyři lidé

V Budapešti začal v úterý soud se slovenskou milionářkou Evou Rezešovou, která je obviněna, že způsobila nehodu, při níž uhořeli čtyři lidé. Rezešová, kterou k soudu přivedli s pouty na rukou, uvedla, že za nehodu necítí vinu.

Eva Rezešová Foto: Profimedia.cz
Milionářka Rezešová odmítla u soudu vinu za nehodu, při níž uhořeli čtyři lidé

21. srpna 2012 na maďarské dálnici narazil terénní vůz řízený Rezešovou zezadu do Fiatu Punto. Ten vzápětí narazil do projíždějícího kamiónu, pak do svodidel a vzňal se. Na místě uhořeli tři lidé, čtvrtá osoba zemřela v nemocnici. V automobilu Rezešové našli policisté otevřenou lahev vodky; v dechu měla 1,5 promile alkoholu.

Jeden ze svědků u soudu potvrdil, že z Rezešové po nehodě cítil alkohol. Vyšetřovatelé neuvěřili tvrzení Rezešové, že pila až po nehodě, protože byla v šoku. Policista, který na místě zasahoval, u soudu uvedl, že Rezešová působila po nehodě dezorientovaně a měla nejistý krok. „Dal jsem jí foukat a výsledek byl pozitivní. Tvrdila, že za volantem usnula,“ uvedl policista.

Rezešová je od nehody umístěna ve vazbě. Okresní prokuratura v Budapešti vznesla 17. května 2013 proti Rezešové obvinění z trestného činu způsobení dopravní nehody pod vlivem alkoholu s následkem smrti více osob. Hrozí ji až deset let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Související články

Výběr článků