Hlavní obsah

Migranti na gumovém člunu vzbudili na španělské pláži pozdvižení

Stovky turistů na pláži u přístavního města Cádiz na jihozápadě Španělska byly svědky manévrů, při nichž hlavní roli hráli migranti z Maroka. Pokoušeli se připlout na gumovém člunu na pláž a zmizet. Měli ale smůlu, vrtulník pobřežní stráže jejich člun zachytil ještě na volném moři a doprovodil je až na pláž.

Migranti na gumovém člunu vzbudili na španělské pláži pozdvižení

Videozáznam ze sociálních médií zachytil nejen let vrtulníku, ale i překvapené turisty, kteří sledovali manévr člunu s migranty. Ti byli vzápětí všichni zadrženi. Z informací španělských médií vyplývá, že všichni byli marocké národnosti.

Španělsko se dostalo do čela zemí, kam letos dorazilo nejvíce migrantů. Překonalo dokonce i Itálii. Loni se k jeho břehům dostalo 57 250 lidí, vyplývá z dat Mezinárodní organizace pro migraci. Je to asi 160 migrantů denně.

Podobně je na tom Španělsko i letos, navíc se na něj zvyšuje tlak poté, co Itálie zakázala vplout do svých přístavů všem lodím neziskových organizací.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků