Hlavní obsah
 

Migranti mohli opustit loď Ocean Viking, převezli je na Maltu

Palubu humanitární lodě Ocean Viking, kterou provozují organizace Lékaři bez hranic (MSF) a SOS Méditerranée, v pátek večer po více než dvou týdnech čekání ve Středozemním moři opustilo 356 afrických migrantů. Na otevřeném moři několik desítek kilometrů od Malty osoby převzala loď tamního námořnictva a odvezla je do přístavu. Informovala o tom agentura AFP, která má na Ocean Viking svého zpravodaje.

 
Migranti mohli opustit loď Ocean Viking, převezli je na Maltu

Na vojenské plavidlo byli migranti převáženi na člunech po 15členných skupinkách, přičemž operace zabrala přibližně dvě a půl hodiny a skončila okolo 19:30 SELČ. Kolem 23:00 se skupina vylodila na Maltě, píše AFP. Na ostrově ale, jak na Twitteru zdůraznil tamní premiér Joseph Muscat, nezůstane jediný ze 356 běženců. Rozdělí si je Francie, Německo, Irsko, Lucembursko, Portugalsko a Rumunsko.[celá zpráva]

Posádka Ocean Viking tyto osoby nalodila při čtyřech záchranných operacích u libyjských břehů mezi 9. a 12. srpnem. Dvě třetiny skupiny tvořily Súdánci, byly v ní také čtyři ženy a 103 nezletilých včetně pěti dětí ve věku do šesti let.

Malta, která má menší rozlohu než Praha, podobně jako v předchozích případech běžence nechtěla přijmout, dokud jejich následné převzetí nepřislíbily jiné členské země Evropské unie.

Stejný scénář byl tento týden k vidění v případě lodi španělské nevládní organizace Proactiva Open Arms, která po téměř třech týdnech čekání vylodila desítky afrických migrantů na italském ostrově Lampedusa. [celá zpráva]

Loď nařídily italské úřady zabavit. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků