Hlavní obsah
Angela Merkelová hovoří na zemském sjezdu CDU Foto: Friso Gentsch, ČTK/AP

Merkelová vyzvala migranty, aby ctili zákony a šli na venkov

Německá kancléřka Angela Merkelová se v sobotu v rozhovoru se syrským novinářem Hamdim Kassarem, obrátila na migranty, aby dodržovali zákony a snažili se poznat život v zemi. Také jim doporučila, aby nezůstávali ve velkých městech a usazovali se na venkově, kde je více životního prostoru a kde se o ně mohou lépe postarat.

Angela Merkelová hovoří na zemském sjezdu CDU Foto: Friso Gentsch, ČTK/AP
Merkelová vyzvala migranty, aby ctili zákony a šli na venkov

Novináři, který utekl před dvěma lety do Německa, kancléřka řekla, že klíčová je integrace. Podle listu Die Welt ohlásila taky, co čeká od migrantů: „Očekáváme, že lidé, kteří k nám přicházejí, budou dodržovat naše zákony a budou trochu zvědaví na náš život.”

Šéfka vlády a předsedkyně Křesťanskodemokratické unie (CDU) upřesnila, co přesně má na mysli. Musejí uznávat „hodnoty, jimiž tato země žije – toleranci, otevřenost, svobodu vyznání a svobodu projevu“.

Musíme být otevření také my jako Němci.
<em>n</em>ěmecká kancléřka Angela Merkelová

Sdělila, že se nemají soustřeďovat jen ve velkých městech, ale zůstávat místo toho ve vesnických regionech, kde je více prostoru na bydlení a kde se o ně lidé mnohou lépe postarat.

„Na druhou stranu musíme být otevření také my jako Němci,” dodala s tím, že je třeba chápat, že migranti pocházejí z „jiného světa“ s odlišnými tradicemi. Podle Merkelové přišli uprchlíci do Německa proto, že si v této zemi slibují klidnější život.

Do Německa za poslední dva roky přišlo téměř 1,2 miliónu běženců. Kritici vstřícné imigrační politiky se obávají, že za těmito lidmi mohou v dalších letech dorazit i statisíce členů jejich rodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků