Hlavní obsah
 

Merkelová reaguje na třes: Mám se dobře

Německá kancléřka Angela Merkelová v souvislosti se dvěma třesy, které ji postihly ve druhé polovině června, v sobotu řekla, že rozumí otázkám novinářů o svém zdravotním stavu, avšak nadále trvá na tom, že je v pořádku.

 
Merkelová reaguje na třes: Mám se dobře

Merkelová na závěr summitu skupiny G20 v japonské Ósace novinářům, kteří se jí ptali na původ třesu i na to, zda ho konzultovala s lékaři, odpověděla: „Jsem přesvědčena, že tak, jak tato reakce přišla, stejně i odejde.“ Podotkla dále, že kromě toho, že se má dobře, není nic mimořádného, co by k tomu dodala.

Třes přemohl Merkelovou 18. června při přivítání nového ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Berlíně. Merkelová pak k tomu prohlásila, že poté, co vypila tři sklenice vody, se cítila lépe.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

Merkelovou při setkání se Zelenským v Berlíně postihl třes

Video: Reuters

Podruhé třes na kancléřku zaútočil minulý čtvrtek při jmenování nové ministryně spravedlnosti Christine Lambrechtové v Berlíně, krátce poté se vydala na 13hodinový let do Ósaky.

Zdroje z kancléřčina okolí sobotnímu vydání listu Stuttgarter Zeitung daly na srozuměnou, že Merkelová netrpí žádnou vážnou chorobou a že se na ní podepsal stres.

Šéfka Zelených se nakonec omluvila

Annalena Baerbocková, šéfka opozičních Zelených, se v sobotu na Twitteru omluvila za svůj výrok ke kancléřčinu zdravotnímu stavu. „Tato vyjádření byla chyba,“ napsala poslankyně.

Baerbocková dala v pátek na tiskové konferenci v Berlíně do souvislosti zdravotní potíže Merkelové s klimatickými změ­nami, konkrétně vysokými teplotami minulých dnů. „Také na spolkové kancléřce je zřetelné, že toto klimatické léto má zdravotní dopady.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků