Hlavní obsah
Jaroslaw Kaczyński Foto: Profimedia.cz

Matce Lecha Kaczyńského po šesti týdnech řekli o synově smrti

Jaroslaw Kaczyński už řekl své matce Jadwize, že její druhý syn a jeho dvojče Lech s manželkou Marií a doprovodem zahynuli 10. dubna při letecké nehodě v ruském Smolensku. „Nejdříve byla ve velkém šoku, ale potom s Jaroslawem chvíli hovořila,“ napsal v úterý server Rzeczpospolita.

Jaroslaw Kaczyński Foto: Profimedia.cz
Matce Lecha Kaczyńského po šesti týdnech řekli o synově smrti

Jaroslaw Kaczyński oznámení těžce nemocné matce odkládal jeden a půl měsíce z obav o její zdraví. Stav čtyřiaosmdesátileté Jadwigy Kaczyńské je vážný už několik měsíců a v době havárie ve Smolensku byla dokonce v bezvědomí.

V současnosti je na tom o trochu lépe, stále však je na jednotce intenzivní péče ve varšavské vojenské nemocnici a dýchá s pomocí přístrojů.

„Nevěděl jsem, jak matka zprávu přijme. Na něco takového není člověk připraven nikdy, ale déle už čekat nemohu. V nejbližších dnech jí budu muset říct pravdu,“ uvedl Jaroslaw Kaczyński v sobotu v rozhovoru pro deník Super Express.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků