Hlavní obsah
Vůz německé policie. Ilustrační foto Foto: Ralph Orlowski, Reuters

Málo důkazů, někoho nenašli. Němci odložili polovinu případů napadení ze Silvestra

Státní zastupitelství v západoněmeckém Kolíně nad Rýnem zastavilo zhruba polovinu řízení vedených proti lidem obviněným z přečinů z loňské silvestrovské noci. Ve středu o tom informovala agentura DPA. Během novoročních oslav v porýnské metropoli ženy sexuálně napadali a okrádali převážně migranti.

Vůz německé policie. Ilustrační foto Foto: Ralph Orlowski, Reuters
Málo důkazů, někoho nenašli. Němci odložili polovinu případů napadení ze Silvestra

Podle státního zastupitelství policie v souvislosti se silvestrovskou nocí obvinila 333 konkrétních lidí. U 87 z nich se obvinění týkalo sexuálních přečinů. Z 267 řízení, které na základě práce policie zahájilo státní zastupitelství v Kolíně nad Rýnem, jich úřad mezitím již 124 zastavil.

U valné většiny - téměř osmdesáti - byl důvodem rozhodnutí o zastavení řízení nedostatek důkazů. V dalších 29 případech se už nepodařilo obviněného dohledat.

Kvůli incidentům ze silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem policie do nynějška přijala 1222 trestních oznámení, z toho 513 kvůli činům sexuální povahy, včetně znásilnění. Většina podezřelých spadá podle prokuratury do obecné kategorie uprchlíka. Mezi podezřelými je nejvíce Maročanů a Alžířanů. Obžalobu vzneslo státní zastupitelství proti 35 obviněným, většinou kvůli majetkovým trestným činům. Soudy uložily tresty 24 z nich, 18 pravomocně.

Některé museli nechat jít

Po silvestrovském incidentu v porýnské metropoli zesílilo v Německu volání po tvrdším přístupu k migrantům, kteří se prohřeší proti zákonu.

Do konce roku by měla ukončit svou činnost vyšetřovací komise, která kvůli silvestrovské noci vznikla v zemském sněmu spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. Německý policejní prezident před časem řekl, že útoků během oslav nového roku v Kolíně nad Rýnem bylo tolik, že policisté museli často zadržené muže podezřelé z násilných činů či krádeží nechat zase jít, aby mohli přispěchat na pomoc dalších obětem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků