Hlavní obsah
Záplavy v Malmö Foto: Stig-Ake Jonsson / TT, ČTK/AP

Malmö a Kodaň postihly povodně

Dánsko a jih Švédska se potýkají s následky nočních prudkých lijáků, které vyvolaly bleskové povodně. Problémy hlásí železniční i silniční doprava. Mezi nejhůře postižené oblasti patří Kodaň a naproti ležící Malmö, které odděluje průliv Öresund.

Záplavy v Malmö Foto: Stig-Ake Jonsson / TT, ČTK/AP
Malmö a Kodaň postihly povodně

V Malmö, které je třetím největším městem Švédska, uvízly v zatopeném podjezdu dva autobusy i s cestujícími, které museli evakuovat záchranáři. Policie v Malmö varovala řidiče, aby vůbec nevyjížděli, pokud to není nezbytně nutné. V zatopených podjezdech totiž uvízla vedle zmíněných autobusů i řada aut, ze kterých museli záchranáři vyprošťovat pasažéry.

Dopravní společnost Skaanetrafiken oznámila, že kvůli zatopeným komunikacím pozastavila v Malmö své služby. Potíže má i příměstská doprava v kraji: některé vlakové spoje vůbec nevyjely, další zase nabraly velká zpoždění. Malmö se také potýká s výpadky proudu.

Povodně postihly i Kodaň, kde je uzavřena řada silnic. Také policie v dánské metropoli vyzvala řidiče, aby dnes nechali své vozy odstavené. Záchranáři museli odčerpávat vodu z více než 200 sklepů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků